Гори во Света Гора: Пожарот го гаснат авиони и хеликоптери (ВИДЕО)


– Пожарникарите со помош на дождот успеаја да го стават под контрола големиот шумски пожар што избувна минатата недела на периферијата на Малага. Пожарот го ...
| | веќе видена | слични

Околу 1.000 пожарникари со поддршка на 50 авиони работеле на гасењето на еден од најразорните пожари во последните години во Шпанија. Шумскиот пожар кој горел ...
| | веќе видена | слични

Жителите на шест градови и села во Андалузија ги напуштија своите домови поради силните пожари што го зафатија југот на земјата, додека шпанската армија се ...
| | веќе видена | слични

Силните пламени принудија околу 2.000 луѓе да заминат од своите домови, додека еден пожарникар загина при гаснењето пожар во планинскиот регион Сиера Бермеја ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од пет дена, во Шпанија беснеат големи пожари а поради сериозноста на ситуацијата владата во Мадрид беше принудена да испрати војници кои заедно со 300 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пожарникарите постигнаа напредок во гаснењето на пожарот што избувна покрај автопат во Јужна Калифорнија и се прошири на околните ридови, но новиот пожар ги ...
| | веќе видена | слични

Шпанија испрати војници на југоистокот на земјата за да помогнат во гаснењето на големиот шумски пожар што гори веќе четири дена. Пожарот во провинцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гори во Света Гора: Пожарот го гаснат авиони и хеликоптери (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: