ЕУ смета дека Западен Балкан треба да ја зајакне зелената и дигиталната транзиција


Денеска се одржа редовниот економски дијалог помеѓу ЕУ и земјите од Западен Балкан и Турција со кој се подготвува прилагодувањето на овие земји на европските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија (ЕК) и Меѓународната организација на трудот (МОТ) ги здружија силите за поддршка на институциите одговорни за политиката за вработување на ...
| | веќе видена | слични

Неодамна вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР), г-дин Коста Петров, ги промовираа ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии
2 копии

По веста дека Европската централна банка (ЕЦБ) ги истражува можностите за воведување дигитална евровалута, претставниците на Народната банка на Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 592 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 219 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 498 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ смета дека Западен Балкан треба да ја зајакне зелената и дигиталната транзиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: