Ковачевски: Со ребалансот на Буџетот главни приоритети остануваат здравјето, здравата економија и финансии


Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска го започна претресот по Ребалансот на Буџетот. Согласно Деловникот, претресот треба да заврши за десет ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
2 копии
8 копии

За едни развоен, за други расипнички, за трети поткупен. Така накратко може да се опише ребалансот на буџетот кој денеска е главна тема на комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Фијаското во делот на инвестициите, поточно во делот на странските директни инвестиции во Македонија продолжува и во 2021 година. Странските директни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас, моите деца и моите родители сме учеле дека Втората светска војна е настаната под организација на нацистичка Германија, на која се приклучила нацистичка ...
сите 269 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 50 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бегаат од темата за трагедијата со модуларната болница. Се обидуваат да ја игнорираат, да дефокусираат, да блокираат собраниска расправа. За власта ...
сите 383 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Со ребалансот на Буџетот главни приоритети остануваат здравјето, здравата економија и финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: