Продолжува расправата за ребалансот на Буџетот


14 копии
8 копии

Нема ниту еден минстер во светот што се фали дека половично реализирал проекти, но и тоа очигледно мора да го правиш кога премиер ти е Зоран Заев, а и ти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заев да каже што ќе направи за 60.000 луѓе кои лани ја изгубиле својата работа. Вети 850 милиони евра за стопанството, а реализира само 350 милиони евра. Никој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бесими и Заев ја уништија економијата и сега се фалат дека нешто до пола сработиле. Срамота!, коментира на својата Фејсбук страница Гордана ...
| | веќе видена | слични

Заврши првиот ден од амандманската расправа за ребалансот на Буџетот во собраниската Комисија за финансирање и буџет. Продолжението е закажано за утре во 11 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ е во паника и се поочигледниот пораз сака да го минимизира со поткуп и насилство, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во сооштение до јавноста од опозициската партија се ...
сите 218 | | | веќе видена

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 305 | | | веќе видена

Приказна за мали деца, вака според аналитичарот Агим Јонуз и некогашен портпарол на Влада во времето на СДСМ, единствено може да се објасни обидот на закана од ...
сите 94 | | | веќе видена

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола вели дека нема информации поврзани со продолжувањето на договорот со Манчестер јунајтед и ги упати новинарите да го прашаат ...
сите 220 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 108 | | | веќе видена

„Куманово и на овие избори ќе одржи лекција по социјалдемократија, по прогресивност и секако по обединување и ќе даде пример за целата држава”, порача вечерва ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува расправата за ребалансот на Буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: