Димовски: Со СДСМ на власт, Македонија во првите три месеци од 2021 има 37 пати помалку странски инвестиции во споредба со Србија


Фијаското во делот на инвестициите, поточно во делот на странските директни инвестиции во Македонија продолжува и во 2021 година. Странските директни ...
| | веќе видена | слични

Сингапур забележа најсилен економски раст во последните 11 години во вториот квартал од оваа година, компензирајќи го најлошиот економски пад забележан една ...
| | веќе видена | слични

Куќа во Битола од 354 квадратни метри за помалку од 32.000 евра, стан со земјиште во Скопје во вкупна квадратура од 278 метри за само 85.000 евра. Недвижнини ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Пратеничката на СДСМ Бети Рабаџиевска на граѓанската трибина под мотото „Најдоброто за нашата општина" во Ресен се осврна на сработеното во изминатите четири ...
| | веќе видена | слични

Македонија веќе една година е во рецесија, економијата тоне, луѓе остануваат без работа а се повеќе компании се затвораат, со еден збор економската политика на ...
| | веќе видена | слични

Има подобрување на економиите во Источна Европа, и повеќе од очекуваното, но во Македонија нема подобрување, покажуваат економските проекции на Виенскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 63 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 184 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори во Гостивар, според нивните ...
сите 138 | | | веќе видена

На само неколку денови до одлучувачкиот втор круг од локалните избори, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави моќно ...
сите 450 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовски: Со СДСМ на власт, Македонија во првите три месеци од 2021 има 37 пати помалку странски инвестиции во споредба со Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: