Продолжува расправата за ребалансот на Буџетот


За заздравување на економијата Европската Комисија со препораки до Владата - поддршката за домаќинствата и компаниите кои беа најмногу погодени од ковид ...
| | веќе видена | слични

Континуиран одговор со фискални, економски и социјални политики со цел ублажување на последиците од пандемијата и поттикнување на закрепнувањето на среден рок ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата преку разни економски мерки во текот на 2021 година ќе ја продолжи таргетираната поддршка за стопанството и за ранливите категории на граѓани, најави ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повисоки сметки за струја ќе добијат граѓаните на 1-ви август доколку предлог Законот за ДДВ во најбрз рок не го мине собранискиот филтер. И покрај најавите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потребна е натамошна поддршка за домаќинствата и компаниите кои се најмногу погодени од пандемијата додека цврсто да се воспостави самоодржливо закрепнување. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска се одржа редовниот економски дијалог помеѓу ЕУ и земјите од Западен Балкан и Турција со кој се подготвува прилагодувањето на овие земји на европските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 714 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 35 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 229 | | | веќе видена

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 253 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 329 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 47 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 153 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 346 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува расправата за ребалансот на Буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: