За едни развоен, за други расипнички, за трети поткупен: Ребалансот на буџетот и денес “ќе дрма“ во Собрание


За едни развоен, за други расипнички, за трети поткупен. Така накратко може да се опише ребалансот на буџетот кој денеска е главна тема на комисијата за ...
| | веќе видена | слични
14 копии
8 копии

Нема ниту еден минстер во светот што се фали дека половично реализирал проекти, но и тоа очигледно мора да го правиш кога премиер ти е Зоран Заев, а и ти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бесими и Заев ја уништија економијата и сега се фалат дека нешто до пола сработиле. Срамота!, коментира на својата Фејсбук страница Гордана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заврши првиот ден од амандманската расправа за ребалансот на Буџетот во собраниската Комисија за финансирање и буџет. Продолжението е закажано за утре во 11 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На почетокот од амандманската расправа за ребалансот на буџетот, пратениците од Комисијата за финансирање и буџет расправаа за четири амандмани. Владејачкото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 285 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 186 | | | веќе видена

Зачудува што премиерот и владата наместо да си ја работат својата работа, прифатија неразумна реторика дека поразот, или победата на локални избори треба да ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За едни развоен, за други расипнички, за трети поткупен: Ребалансот на буџетот и денес “ќе дрма“ во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: