БИТИЌИ ОД ШВАЈЦАРИЈА „НОСИ“ КОМПАНИЈА ЗА НЕДВИЖНОСТИ - Ре/Макс стартува со работа на македонскиот пазар

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, денеска имал средба со претставници на реномирана светска компанија за недвижности за време на неговата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Електронскиот систем за координација во планирањето, спроведувањето, мониторингот и евалуацијата на политиките за рамномерен регионален развој – sirera.mk , ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, министерот за локална ...
| | веќе видена | слични

Во изминативе две години заедно со Швајцарската Амбасада направивме многу проекти коишто беа во интерес на граѓаните и покажавме дека континуирано ги ...
| | веќе видена | слични

Обраќања на вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, министерот за локална самоуправа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска се сретна со потпретседателот на Хабитат за хуманост Интернешнл, за Европа, за регионот на Среден Исток и за Африка, ...
| | веќе видена | слични

На средбата, претседателот Пендаровски беше информиран за активностите и проектите на оваа непрофитна организација којашто преку изградба на нови или ...
| | веќе видена | слични

Градењето домови за оние кои се соочуваат со потешкотии, е една од најхуманите акции кои можат да се направат, изјави денеска вицепремиерот задолжен за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев и Венко Филипче се најповикани за случајот во Тетово каде што изгоре модуларната болница. Засега никој ниту презема одговорност, ниту дава оставка, ...
сите 349 | | | веќе видена

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 375 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изразува длабока згрозеност од обидите на Алијансата за Албанците да ја скрие нејзината рака и преку протести да ја ...
сите 134 | | | веќе видена

Неспособната влада предводена од Зоран Заев и неговиот министер Венко Филипче убија 14 лица во модуларната болница во Тетово.Кога Филипче го води здравството ...
сите 132 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 95 | | | веќе видена

Драгана Спасевска од Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ на денешната прес-конференција информира дека оваа недела ќе поднесат претставки ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИТИЌИ ОД ШВАЈЦАРИЈА „НОСИ“ КОМПАНИЈА ЗА НЕДВИЖНОСТИ - Ре/Макс стартува со работа на македонскиот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: