Блокадата на евроинтеграциите и ударите врз економијата


12 копии

Има полн „базен“ размислувања што периодов се редат во домашните експертски кругови, во кои се анализираат со внимание сите дипломатски сигнали и сите опции ...
| | веќе видена | слични

На сите им е преку глава од бугарската позиција за Македонија. Таа е несфатлива, неодбранлива и го дестабилизира Западен Балкан. Бугарија губи пријатели со ...
| | веќе видена | слични

Откако ЕУ не успеа да ги отвори своите врати за земјава претседателот Стево Пендаровски рече дека Македонија би требало да го засили партнерството со САД ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блокадата на евроинтеграциите и ударите врз економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: