30 години од распадот на СФРЈ: Како живеевме тогаш, а како сега!?

Единаесет дена откако КОВИД-19 беше прогласен за глобална пандемија, српскиот претседател Александар Вучиќ го бакна кинеското национално знаме во знак на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Дури 37 отсто од жителите на Македонија чекаат повеќе од две години по земањето на дипломата за да добијат прво вработување, пишува Радио Слободна Европа на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Земјите од регионот на Западен Балкан кои не се членки на ЕУ ќе продолжат да заостануваат во животната средина во Југоисточна Европа, ...
| | веќе видена | слични

Комитетот на Конвенцијата на Советот на Европа за перење и финансирање на тероризам (Конвенцијата од Варшава) ги повикува своите држави-членки ефикасно да ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска учествуваше на виртуелниот форум за Југоисточна Европа во организација на Маршал центар, европски центар за безбедносни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

30 години од распадот на СФРЈ: Како живеевме тогаш, а како сега!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: