Која инфлација е добра

2 копии

Многу сум среќна да соопштам дека Европската Комисија одлучи да му даде зелено светло на грчкиот план за закрепнување и отпорност „Грција 2.0″, како што е ...
| | веќе видена | слични

Дејвид Милибанд Од последниот состанок на групата Г7 во август 2017, па до денес, ковид-19 резултира со 3,5 милиони смртни случаи и предвидување за економски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денес е во посета на Лисабон и Мадрид, каде ќе започне со одобрување на плановите за закрепнување, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Европа бара побрзо воведување на иновативни проекти во неколку земји, кои ќе помогнат во борбата на регионот против климатските промени и ќе ја забрза ат ...
| | веќе видена | слични

На пленарна седница оваа недела, европратениците повикаа на укинување на правата на интелектуална сопственост за вакцините против КОВИД 19 со цел да се забрза ...
| | веќе видена | слични

Европратениците усвоија резолуција со која се сигнализира покренување на судска постапка против Европската комисија за тоа што не сториле ништо за спроведување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која инфлација е добра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: