Д-р Балески: Интерното одделение почнува со стандардна работа, ковид позитивните пациенти се сместуваат во модуларната болница

Охрид, 27. мај 2021 (ИНПРЕС) – По враќањето на нервното одделение на нормална патологија и интерното одделение почнува со стандардна работа, информира за Супер ...
| | веќе видена | слични
12 копии
13 копии

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е регистриран кај 218 лица, а како последица од овој вирус починале 9 пациенти. Тестирани се 10.101 лица. Со ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
| | веќе видена | слични

Започна долго најавуваната реконструкција на инфективното одделение при штипската клиничка болница. Првата фаза од проектот предвидува екстериерно уредување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Балески: Интерното одделение почнува со стандардна работа, ковид позитивните пациенти се сместуваат во модуларната болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: