Во следните неколку денови ќе се отвори вакциналниот пункт во Велес


11 копии

Пуштена во употреба веб-страница (https://vakcinacija.mk/revaccination) на која може да се пријават граѓаните кои прва доза од вакцината примиле во странство, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Интересот за вакцинација против корона вирусот секојдневно се зголемува, оценуваат од Министерството за здравство. Од вчера е отворена и веб-страницата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
3 копии
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.759 тестирања, а регистрирани ...
сите 560 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 355 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 151 | | | веќе видена

Големи пожари го погодија јужниот дел на Европа. Илјадници припадници на турските спасувачките служби веќе петти ден се обидуваат да ги изгаснат шумските ...
сите 206 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски е крајно непријатно изненаден од квалификацијата на Мицкоски, според која, утрешното чествување на најголемиот македонски празник – ...
сите 170 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во следните неколку денови ќе се отвори вакциналниот пункт во Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: