Во Романија вакцинираат и деца од 12-15 години со Фајзер


Здравствениот дом во Врање, започна со отворена вакцинација за граѓаните на Република Северна Македонија и без претходно закажување. На главната точка за ...
| | веќе видена | слични

Нема потреба од закажување, доволно е да се дојде со лична карта, РТС јави дека за Македонците достапно е вакцинирање во Врање без термини. Таму и викендов ...
| | веќе видена | слични

Според српскиот јавен сервис, на вакцинирање во Врање доаѓаат лица од сите делови на Македонија, а најмногу од Скопје и Куманово, како и цели семејства. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Во Врање е можна вакцинација за граѓаните на Македонија без претходно закажување. Сè што треба да направат е да донесат важечка лична карта – пасош или лична ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Во Србија продолжува бесплатната вакцинација на граѓаните од соседните земји, а во Врање викендов се вакцинираат граѓани од Македонија, за разлика од Лозница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Романија вакцинираат и деца од 12-15 години со Фајзер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: