Вчера се вакцинирале 13.592 граѓани


8 копии
8 копии

Опасноста за зараза со коронавирусот е многу помала по примена прва доза од вакцините „Астра зенека“ и „Фајзер“ покажува студија направена во Велика Британија. ...
| | веќе видена | слични

САД ќе донираат 750.000 дози вакцина против коронавирус на Тајван, објави денеска американскиот сенатор Тами Дакворт. Тајван се соочува со зголемување на ...
| | веќе видена | слични

На Тајван му претстои скок на бројот на заразени, но го погодил и недостиг на вакцини. Тајван вакцинирал само три проценти од 23,5 милиони жители, а повеќето ...
| | веќе видена | слични

Слушаме за случаи на заразување со ковид-19 на лица што веќе примиле вакцина против болеста, иако најчесто тие се со послаби симптоми. Голем дел од овие случаи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вчера се вакцинирале 13.592 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: