Белата куќа објави колку заработил Бајден во 2020 година


2 копии

Скопје, 26. мај 2021 (ИНПРЕС) – На 31-ви мај истекува законскиот рок за потврда или корекција на Годишните даночни пријави (ГДП) за доходот што граѓаните го ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Управата за јавни приходи ги информира граѓаните дека на 31 мај 2021 година истекува законскиот рок за потврда или корекција на Годишните даночни пријави (ГДП) ...
| | веќе видена | слични

Предлог-измените на Законот за даноците на имот, со кои се предвидува трипати повисока стапка на данокот за недвижен имот кој не се користи од страна на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На 31.05.2021 година истекува законскиот рок за потврда или корекција на Годишната даночна пријава (ГДП) за доходот кој е остварен во текот на 2020 година. ...
| | веќе видена | слични

Заклучно со овој рок, даночните обврзници кои се регистрирани на системот е-Персонален данок преку своите кориснички профили имаат можност да го менуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наместо да зголемува даноци и да воведува нови, Заев да скрати на тендери и вработување на партиски војници во администрацијата. Зголемувањето на даноците и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белата куќа објави колку заработил Бајден во 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: