Филипче: Сите граѓани над 40 години од Скопје кои се пријавија до крајот на април добија термини за вакцинација


Министерот за здравство Венко Филипче денеска преку својот фејсбук профил информира дека термини за вакцинација добиле сите граѓани над 40-годишна возраст од ...
| | веќе видена | слични

Турканици, чекање со часови за вакцина против КОВИД-19 стана секојдневна слика по сите пунктови во државата. Но, турканиците се создаваат поради тоа што секој ...
| | веќе видена | слични

Како што во неколку наврати пишувавме за пристапот на компанијата КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Битола, особено кога се работи за здравството и ...
| | веќе видена | слични

Општина  којa во екот на пандемијата имаше најголем број на заболени и починати според бројот на жители во земјава. Дневно се планира да бидат вакцинирани над ...
| | веќе видена | слични

Засилен е интересот за вакцинација во трите Поликлиники во Скопје. Стотици повозрасни граѓани сами или со придружба од рано наутро чекаат пред портите на ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Кромберг и Шуберт“ ДООЕЛ Битола се вклучи во поддршка на процесот на имунизација кој се одвива во Битола. – Свесни дека секојдневно во спортската ...
| | веќе видена | слични

Досега се аплицирани над 16.000 вакцини на жители во Штип и од општините од штипскиот и струмичкиот регион, информира за МИА, Дијана Коцева-Миланова лекар на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 398 | | | веќе видена

Една нација живее на двете страни од границата Деве Баир, а тоа е бугарската, ова го напиша бугарскиот европратеник, Ангел Џамбаски, посочувајќи дека нема две ...
сите 587 | | | веќе видена

Покрај Горан Пандев, денеска од репрезентативниот дрес ќе се простат и Иван Тричковски и Крсте Велкоски. Македонија Денешниот меч против Холандија нема да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

„И Барон Минхаузен е подобар од Шилегов, тој ќе изгуби без разлика кој му е противкандидат“, порача денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која го обвини ...
сите 158 | | | веќе видена

Владата утре на седница ќе ги разгледува двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното намалување на ДДВ на електричната енергија и воведувањето ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Сите граѓани над 40 години од Скопје кои се пријавија до крајот на април добија термини за вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: