Компанијата КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Битола – подршка во процесот на вакцинација во Битола

Како што во неколку наврати пишувавме за пристапот на компанијата КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Битола, особено кога се работи за здравството и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во штипскиот регионален вакцинален пункт од утре стартува имунизација на над 300 граѓани, кои се закажани преку „Мој термин“, а ќе им се аплицира прва доза на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Масовната имунизацина на населението во струмичко тече непречено, а бројот на заинтересираните граѓани за вакцинирање секојдневно се зголемува. Според ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од Регионалниот пункт во Струмица, кој беше отворен на 17 овој месец, вакцина досега примиле околу 3.600 граѓани, од кои 3 илјади се со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Твитер и се појави видео кое е снимено пред вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“ каде еден човек стоејќи пред редот со луѓе гласно ги ...
| | веќе видена | слични

„Вакцината е едно од најревoлуционерните откритија на човештвото, а вакцината против КОВИД – 19 го потврдува тоа. Сите вакцини се функционални и штитат. Со нив ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 153 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 233 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 115 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 37 | | | веќе видена

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
сите 265 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 222 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 389 | | | веќе видена

Земјите од Вишеградската група (Унгарија, Чешка, Словачка и Полска) го поздравија формирањето на иницијативата „Отворен Балкан“ (поранешен Мини-Шенген) од ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компанијата КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Битола – подршка во процесот на вакцинација во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: