Компанијата „Кромберг и Шуберт“ со поддршка за вакцинацијата во Битола

Компанијата „Кромберг и Шуберт“ ДООЕЛ Битола се вклучи во поддршка на процесот на имунизација кој се одвива во Битола. – Свесни дека секојдневно во спортската ...
| | веќе видена | слични

Најпознатиот медицински техничар Денис Јанкуловски или попознат на социјалните мрежи како космонаутко на својот Фејсбук профил, го опиша своето искуство откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Твитер и се појави видео кое е снимено пред вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“ каде еден човек стоејќи пред редот со луѓе гласно ги ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ, комбинатот РЕК „Битола“ и Синдиаклните организации на најголемиот електроенергетски капацитет во државата, денеска на Регионалниот вакцинален пункт во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девет пожари моментно се активни, а состојбата е најсериозна во општината старо нагоричани, околу селото Дренак. Во изјава за тв 24 директорот на центарот за ...
сите 284 | | | веќе видена

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 128 | | | веќе видена

По предлог на ДОМ, Владата на денешната седница ја разреши директорката на Државниот инспекторат за животна средина, Ана Петровска. Владата го назначи Сретен ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компанијата „Кромберг и Шуберт“ со поддршка за вакцинацијата во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: