Пунктот за масовна имунизација во Прилеп е подготвен да почне на 25 мај

Во штипскиот регионален вакцинален пункт од утре стартува имунизација на над 300 граѓани, кои се закажани преку „Мој термин“, а ќе им се аплицира прва доза на ...
| | веќе видена | слични

Масовната имунизацина на населението во струмичко тече непречено, а бројот на заинтересираните граѓани за вакцинирање секојдневно се зголемува. Според ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од Регионалниот пункт во Струмица, кој беше отворен на 17 овој месец, вакцина досега примиле околу 3.600 граѓани, од кои 3 илјади се со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Твитер и се појави видео кое е снимено пред вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“ каде еден човек стоејќи пред редот со луѓе гласно ги ...
| | веќе видена | слични

Модуларната ковид болница во Гевгелија, која почна да работи на почетокот на оваа година, од вчера е затворена откако последниве денови не се регистрирани нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На два пункта во ЈЗУ Здравствен дом по пауза од неколку дена,од денеска продолжи ревакцинацијата на лицата кои пред три недели се вакцинирани со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори и во близина на Прилеп. Читател на Македонски медиа сервис пак , преку фотографија извести дека гори и на планинскиот превој Плетвар во близина на ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

СЗО повикува на мораториум за третата доза барем до крајот на септември, за да му се даде на светот шанса да ја постигне својата цел да вакцинира најмалку 10 ...
сите 583 | | | веќе видена

Откако беше разрешена, од кабинетот на премиерот Заев велат дека Ана Петровска е квалитетен кадар и ќе и биде понудена функција во Министерството за животна ...
сите 67 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пунктот за масовна имунизација во Прилеп е подготвен да почне на 25 мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: