Подготвен пунктот за масовна имунизација во Прилеп

Д-р Балевски директор на охридската болница: Пандемијата е лекција и големо искуство за сите, се надевам не ќе се повтори! После година и три месеци, тешка ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. мај 2021 (ИНПРЕС) – По враќањето на нервното одделение на нормална патологија и интерното одделение почнува со стандардна работа, информира за Супер ...
| | веќе видена | слични

Модуларната ковид болница во Гевгелија, која почна да работи на почетокот на оваа година, од вчера е затворена откако последниве денови не се регистрирани нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Модуларната болница која е во кругот на велешката Општа болница од денес е затворена поради намалениот број на хоспитализирани пациенти. Како што информира ...
| | веќе видена | слични

Модуларната болница во Велес наменета за болни од ковид-19 од денес е затворена. Болницата има 47 кревети и поради намалениот број болни на кои им треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девет пожари моментно се активни, а состојбата е најсериозна во општината старо нагоричани, околу селото Дренак. Во изјава за тв 24 директорот на центарот за ...
сите 284 | | | веќе видена

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 128 | | | веќе видена

По предлог на ДОМ, Владата на денешната седница ја разреши директорката на Државниот инспекторат за животна средина, Ана Петровска. Владата го назначи Сретен ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подготвен пунктот за масовна имунизација во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: