Османи ќе учествува на видео-состанок со министрите за надворешни работи на ЕУ


Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со албанската министерка за Европа и надворешни работи, Олта Џачка, утре под покровителство на министрите ...
| | веќе видена | слични

Шефот на дипломатијата на Португалија Аугусто Сантош Силва, земјата претседавач со Советот на Европска Унија, и еврoкомесарот за проширување Оливер Вархеји, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји и португалскиот министер за надворешни работи, Аугусто Сантош Силва утре доаѓаат во Софија и Скопје, потврди и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Правиме сè за Бугарија да го повлече ветото за започнување на преговорите за членство на Северна Македонија со ЕУ и јас тврдам дека јуни е оптимална шанса за ...
| | веќе видена | слични

Во еднодневна посета прво на Софија па на Скопје утре во дипломатска мисија ќе допатуваат шефот на португалската дипломатија Аугусто Сантош Силва и ...
| | веќе видена | слични

Шефот на дипломатијата на Португалија и еврoкомесарот за проширување Вархеји, утре во посета на Скопје и Софија Шефот на дипломатијата на Португалија Аугусто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Португалското претседателство во моментов работи на конкретен предлог, односно на една рамка со која би требало да дојде до согласност и нивната цел е до јуни ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Португалија, Аугусто Сантош Силва, заедно со еврокомесарот за проширување на Европската Унија, Оливер Вархељ, утре ќе ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 710 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 400 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 394 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 145 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи ќе учествува на видео-состанок со министрите за надворешни работи на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: