Се очекува решение на проблемот со Бугарија до крајот на јуни


Министерот за надворешни работи на Португалија, Аугусто Сантош Силва, заедно со еврокомесарот за проширување на Европската Унија, Оливер Вархељ, утре ќе ги ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската иднина на Македонија има перспектива и двете држави треба да работат со уште поголема доверба и дијалог, кој треба да се води меѓу рамноправни ...
| | веќе видена | слични

Една недела од кога еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји и министерот за надворешни работи на Португалија Аугусто Сантош Силва го донесе своето предлог ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев не прифаќа европски историчари да се вклучат во работата на Заедничката македонско-бугарска комисија за историски прашања, ...
| | веќе видена | слични

Дводневната посета и разговори во Рим меѓу Северна Македонија и Бугарија резултираа со затоплување на односите. Европската иднина на Македонија има ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама ја критикуваше Европската унија дека не сака да одобри визна либерализација за Косово, пренесува „Економија онлајн“. За време на ...
| | веќе видена | слични

Португалскиот предлог за решавање на спорот со Бугарија е добра основа, македонскиот јазик и идентитет ќе биде сочуван, но договорено е да не се соопштуваат ...
| | веќе видена | слични

Мониторинг на Европската Унија, како гаранција дека Македонија ќе го почитува договореното, побара привремениот министер за надворешни работи, Светлан Стоев. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германскиот министер за Европа, Михаел Рот, кој попладнево допатува во Тирана, по средбата со премиерот Еди Рама рече дека Албанија има многу постигнувања, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се очекува решение на проблемот со Бугарија до крајот на јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: