Османи очекува од Силва да донесе предлог како да се надмине блокадата со Бугарија


Шефот на дипломатијата на Португалија и еврoкомесарот за проширување Вархеји, утре во посета на Скопје и Софија Шефот на дипломатијата на Португалија Аугусто ...
| | веќе видена | слични

Една недела од кога еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји и министерот за надворешни работи на Португалија Аугусто Сантош Силва го донесе своето предлог ...
| | веќе видена | слични

Проширувањето на Европската унија со Македонија и со Албанија не се најде во заклучоците на специјалниот состанок на Европскиот совет (ЕУКО) на 24 и 25 мај во ...
| | веќе видена | слични

Според бугарскиот претседател Румен Радев, се очекува Македонија да ги почне преговорите со ЕУ во втората половина од јуни. „Се очекува во втората половина од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Зоран Заев имаше интервју за српски Курир. На прашањето дали е загрижен за отвореното пропагирање на „голема Албанија” во нон-пејперите, во кои се наоѓа дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи очекува од Силва да донесе предлог како да се надмине блокадата со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: