Шефот на португалската дипломатија и еврокомесарот Вархеји утре во Софија и Скопје


Во еднодневна посета прво на Софија па на Скопје утре во дипломатска мисија ќе допатуваат шефот на португалската дипломатија Аугусто Сантош Силва и ...
| | веќе видена | слични

„Германија, заедно со другите земји партнери во ЕУ, е силно посветена на што поскоро решавање на сите постојни недоразбирања меѓу Северна Македонија и Бугарија ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Албанскиот премиер, Еди Рама, оцени дека ЕУ не би требало никого во регионот да држи како заложник, вклучувајќи го и Косово, затоа што примиле вакцини од ...
| | веќе видена | слични

Една недела од кога еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји и министерот за надворешни работи на Португалија Аугусто Сантош Силва го донесе своето предлог ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама ја критикуваше Европската унија дека не сака да одобри визна либерализација за Косово, пренесува „Економија онлајн“. За време на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Германскиот министер за Европа, Михаел Рот, кој попладнево допатува во Тирана, по средбата со премиерот Еди Рама рече дека Албанија има многу постигнувања, ...
| | веќе видена | слични

РУМЕН РАДЕВ НЕ САКА ПОСРЕДНИЦИ Нема потреба од посредници меѓу Софија и Скопје, вели бугарскиот претседател Румен Радев. Според него, никој од нас подобро не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 74 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефот на португалската дипломатија и еврокомесарот Вархеји утре во Софија и Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: