Битиќи – Кундурос: Економската соработка помеѓу Северна Македонија и Грција е традиционално на високо ниво


Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, денеска оствари средба со новоименуваниот амбасадор ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров утрово во рамки на Делфи економскиот форум во Атина ќе се обрати на панел посветен на ЕУ и Западен Балкан. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија не може и не смее да чека понатаму на европскиот пат и треба час поскоро да ги почне претпристапните преговори со ЕУ, заклучија премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Панелот насловен „Остварување на долгоочекуваното ветување" ќе се одржи во 08:30 часот по македонско време, а според најавите, на него ќе говори и ...
| | веќе видена | слични

Енергетските односи на Грција со Северна Македонија се надградени по контактите остварени за време на посетата на премиерот на соседната земја Зоран Заеф на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиер за евроинтеграции, Никола Димитров на својот профил на Фејсбук по средбата со министерот за надворешни работи на Кипар, Никос Христодулидес напиша ...
| | веќе видена | слични

Сега е време, сега е време Европа да го исполни ветувањето од март за почеток на европскиот процес за Северна Македонија и Албанија, порача вицепремиерот ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека ќе најдеме решение со Бугарија, ни треба помош од Грција, која сега веќе е наш стратешки партнер. Грција е многу гласна на Европскиот совет преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи – Кундурос: Економската соработка помеѓу Северна Македонија и Грција е традиционално на високо ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: