Заев оптимист за решение со Бугарија, помошта од Грција добредојдена


Мислам дека ќе најдеме решение со Бугарија, ни треба помош од Грција, која сега веќе е наш стратешки партнер. Грција е многу гласна на Европскиот совет преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред неколку месеци лидерот на СДСМ најавуваше дека согласно договорот од Преспа ќе го промени името на својата партија и ќе го довие преднакот „Северна“. Една ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи од вчера се споделува фотографија на која може да се види дека Република Македонија во Грција не е веќе ни БЈРМ, ни Северна, туку ...
| | веќе видена | слични

Актерот Сашо Тасевски во свој стил ја коментира најавата од премиерот Зоран Заев за помош до Грција во спорот со Бугарија, која ја побарал на средбата со ...
| | веќе видена | слични

Дури и Бранко да им се врати, со СДСМ е свршено. Не сфаќаат дека тој глупав човек им ја запечати судбината засекогаш, коментира актерот Сашо Тасевски по веста ...
| | веќе видена | слични

Европа мора да ги одржи ветувањата и не треба да има доцнење во пристапниот процес за Северна Македонија и Албанија, порача алтернативниот министер за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Северна Македонија не може и не смее да чека понатаму на европскиот пат и треба час поскоро да ги почне претпристапните преговори со ЕУ, заклучија премиерот ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев по средбата со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис вели дека ја очекува поддршката од Грција во спорот што Македонија го има со Бугарија. Мислам ...
| | веќе видена | слични

Според премиерот Заев, соседна Бугарија го измислила проблемот со кој ја блокираше Македонија на патот кон европските интеграции. Ова го истакнал премиерот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев оптимист за решение со Бугарија, помошта од Грција добредојдена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: