Димитров и Вархеји утрово во Атина ќе говорат на панел посветен на ЕУ и Западен Балкан


Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров утрово во рамки на Делфи економскиот форум во Атина ќе се обрати на панел посветен на ЕУ и Западен Балкан. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За Скопје добра основа за отстранување на пречките за отворање на преговорите со ЕУ кое не задира во македонските идентитетски прашања, се предлог решенијата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Предлогот на министерот за надворешни работи на Поругалија Аугусто Сантош Силва и еврокомесарот за проширување Оловер Вархеји покажува дека ЕУ презема засилен, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на привремената Влада на Бугарија Стефан Јанев на днешната средба со министерот за надворешни работи на Португалија Аугусто Сантош Силва и ...
| | веќе видена | слични

Навистина е мошне важно да се разговара лице в лице особено за вакви работи. Тоа се важни и клучни средби за дипломатската работа. Имавме навистина плодна ...
| | веќе видена | слични

Премерот Заев е задоволен од решенијата кои ги нуди Португалија за деблокада на преговорите со Унијата. Без да открива детали, вели дека се добра основа за ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев, за време на средбата со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји и шефот на португалската дипломатија Аугусто Сантош ...
| | веќе видена | слични

Бугарија е отворена за активен, отворен и целосен дијалог со Република Северна Македонија, изјави денеска бугарскиот министер за надворешни работи Светлан ...
| | веќе видена | слични

Проширувањето на Европската унија мора да се заснова на постигнување одржливи резултати во градењето добрососедски односи на Балканот, и ова треба да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 235 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има ...
сите 166 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров и Вархеји утрово во Атина ќе говорат на панел посветен на ЕУ и Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: