Каков „нон-пејпер“ донесоа Вархеји и Силва?


7 копии

Поранешниот дописник на Бугарското национално радио (БНР) во Скопје, Мартин Минков, во коментар за надворешно-политичката емисија „Сабота 150“ на програмата ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Дали се ближи крајот на апсурдната бугарска блокада за почеток на пристапните преговори меѓу Македонија и Европската унија, пишува хрватскиот весник „Вечерњи ...
| | веќе видена | слични

Коментарите на Бугарија за јазикот и историјата на Северна Македонија влијаат врз идентитетот, бидејќи се создава впечаток дека постоењето на македонски ...
| | веќе видена | слични

„Претседателите Радев и Пендаровски сигнализираа дека може да се спроведе нормален дијалог со европски пристап – без ултиматуми, но со разумни аргументи да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Властите во Македонија и во Бугарија се согласни дека е потребен конструктивен дијалог меѓу двете земји за надминување на проблемот и што поскоро членство на ...
| | веќе видена | слични

 Тие се согласни и дека двете земји се пријателски и оти во тој дух треба да се движи натамошната соработка, која ќе помогне во јакнење на довербата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 525 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската ...
сите 380 | | | веќе видена

Србија испрати четири хеликоптери за гаснење на пожарите, објави на својата фејсбук-страница министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. – Државата е со ...
сите 221 | | | веќе видена

Без сертификат за вакцинација во Њујорк, нема да може да се влезе во ресторан, теретана и на настани, тоа го изјави демократскиот градоначалник Бил де Блазио, ...
сите 131 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Прилеп вети изградба на автопат од Скопје до Прилеп преку Бабуна и забрана за увоз на тутун додека не се откупи ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каков „нон-пејпер“ донесоа Вархеји и Силва?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: