Димитров: Сега е време Европа да го исполни ветувањето за Северна Македонија


Сега е време, сега е време Европа да го исполни ветувањето од март за почеток на европскиот процес за Северна Македонија и Албанија, порача вицепремиерот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Португалија, Августо Сантос Силва и комесарот за проширување на ЕУ, Оливер Верхаји денеска ќе ги посетат Бугарија и Северна ...
| | веќе видена | слични

Предлозите на португалското претседателство на Советот за усвојување на рамката за преговори за пристапување на РС.Макдеонија во ЕУ се апсолутно неприфатливи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлозите за надминување на спорот со Бугарија со кои Македонија треба евентуално да добие датум за преговори во јуни денеска во Софија ќе ги презентираат ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија ги исполни сите демократски услови за да започне пристапни преговори со ЕУ, но како да се востанови земјата да биде „шутирана“ секогаш кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлозите на португалското претседателство до Советот на Еврпа за усвојување рамка за преговори за пристапување на Македониа во ЕУ се апсолутно неприфатливи ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ ги отфрли критиките од Софија за неговите изјави за бугарската политика кон европската интеграција на Македонија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Сега е време Европа да го исполни ветувањето за Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: