Заев – Силвестри: Силна поддршка од Италија


Ирена Стефоска на министерска конференција Министерката за култура Ирена Стефоска учествуваше на седмата министерска конференција на Советот на министри за ...
| | веќе видена | слични

Прашањата за реформи во изборниот систем се актуелни не само кај нас туку и кај европската јавност, и нивна цел е да се надмине демократскиот дефицит. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Словачкиот амбасадор во земјава Хенрик Маркуш, денеска, говорејќи на четвртата пленарна сесија на Националната конвенција за ЕУ во Република Македонија ...
| | веќе видена | слични

Местото на Северна Македонија е во Европската Унија, а по промената на името државата не беше наградена со почнување на вистински преговори за членство, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дали се потребни реформи во изборниот систем“ е темата на четвртата пленарна сесија на Националната конвенција за Европската Унија во Република Македонија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Одличната билатерална соработка што ја имаат Германија и Македонија во развојот на државата и посебно во делот на економијата е потврдена на денешната средба ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како што информираат од владината прес-служба, на средбата била поздравена конструктивната улога на Македонија во регионалната политика и била изразена надеж ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев попладнево во Владата на Република Северна Македонија оствари средба со германскиот државен министер за Европа, Михаел Рот. На средбата е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска имаше средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Македонија, амбасадорот Клеменс Која, на која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев – Силвестри: Силна поддршка од Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: