Заев од Атина: Спорот со Бугарија е измислен и смешен


6 копии

Поранешниот бугарски премиер и лидер на најсилната политичка сила во земјата – ГЕРБ, Бојко Борисов, во седиштето на партијата во Софија, се сретна со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ГЕРБ, Бојко Борисов се состана со еврокомесарот за добрососедство и проширување Оливер Вархеји во седиштето на партијата, соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ГЕРБ, Бојко Борисов се состана со комесарот за проширување и добрососедство на ЕУ, Оливер Вархеји, во седиштето на партијата. Главниот фокус ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Португалското претседателство со ЕУ со засилен ангажман да се деблокира процесот и Македонија да ги отпочне преговорите за членство со Унијата. Денеска во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Клучно прашање за регионот и за ЕУ перспективите е односот кон македонскиот национален стратегиски интерес. Македонија, повторно ќе стане „јаболко на раздорот“ ...
| | веќе видена | слични

Кај старите членки на Унијата има замор од проширување. Според нив, имаат проблеми со новите членки внатре и уште повеќе со зголемена конкуренција во светот. ...
| | веќе видена | слични

Правиме сè за Бугарија да го повлече ветото за започнување на преговорите за членство на Северна Македонија со ЕУ и јас тврдам дека јуни е оптимална шанса за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со Андреа Силвестри, амбасадор на Република Италија во земјата. На состанокот е изразена силна поддршка од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев од Атина: Спорот со Бугарија е измислен и смешен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: