Битиќи – Кундурос: Економската соработка помеѓу Северна Македонија и Грција е традиционално на високо ниво


Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, денеска оствари средба со новоименуваниот амбасадор ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров утрово во рамки на Делфи економскиот форум во Атина ќе се обрати на панел посветен на ЕУ и Западен Балкан. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија не може и не смее да чека понатаму на европскиот пат и треба час поскоро да ги почне претпристапните преговори со ЕУ, заклучија премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Панелот насловен „Остварување на долгоочекуваното ветување" ќе се одржи во 08:30 часот по македонско време, а според најавите, на него ќе говори и ...
| | веќе видена | слични

Енергетските односи на Грција со Северна Македонија се надградени по контактите остварени за време на посетата на премиерот на соседната земја Зоран Заеф на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиер за евроинтеграции, Никола Димитров на својот профил на Фејсбук по средбата со министерот за надворешни работи на Кипар, Никос Христодулидес напиша ...
| | веќе видена | слични

Сега е време, сега е време Европа да го исполни ветувањето од март за почеток на европскиот процес за Северна Македонија и Албанија, порача вицепремиерот ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека ќе најдеме решение со Бугарија, ни треба помош од Грција, која сега веќе е наш стратешки партнер. Грција е многу гласна на Европскиот совет преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 255 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со премиерот Зоран Заев, денеска во седиштето на НАТО во Брисел учествува на лидерскиот Самит на Алијансата. ...
сите 158 | | | веќе видена

Професорот Дејан Трајковски ги предупредува нашите здравствени власти дека треба навреме да порачаат ПЦР реагенси за детектирање на индискиот сој, бидејќи, ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи – Кундурос: Економската соработка помеѓу Северна Македонија и Грција е традиционално на високо ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: