Кинеските вакцини ќе почнат да се даваат од 4 мај, соопшти Филипче


Сите вакцини против ковид-19 се безбедни, нема потреба да се става акцент на тоа да се бира вакцина, бидејќи сите се со еднаков квалитет, вели министерот за ...
| | веќе видена | слични

Во земјава утрово стигнаа 200 илјади вакцини против ковид-19 од кинеската фирма „Синофарм“, кои се купени со директни преговори со производителот. Министерот ...
| | веќе видена | слични

Со пристигање на вкупно 200.000 вакцини на „Синофарм“, по велигденските празници и официјално ќе започне масовна имунизација на населението. Граѓаните треба да ...
| | веќе видена | слични

Утрово во земјава пристигнаа 200.000 дози на вакцини од кинески Синофарм, обезбедени во директни преговори со производителот. а министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

Сакам да бидам пример и да ги уверам граѓаните дека кинеските вакцини се безбедни и затоа ќе дадам личен пример. Ќе се вакцинирам следната недела, најави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче ќе се вакцинира со кинеската вакцина за да ги увери граѓаните дека оваа вакцина е безбедна. -Би сакал да бидам пример и ...
| | веќе видена | слични

Спортските сали во Битола, Охрид, Куманово, Тетово, Штип и Кавадарци ќе функционираат како пунктови за вакцинација, а слични објекти следниот месец ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева.Рукопожатие. Путин и Байден улыбнулись друг другу ...
сите 288 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 433 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 141 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 191 | | | веќе видена

„Прво, околу појавувањето на министерот јас стојам на тој став дека обврска на секој министер е што почесто да се појавува во Собранието. И тоа да не биде ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинеските вакцини ќе почнат да се даваат од 4 мај, соопшти Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: