Филипче ќе прими кинеска вакцина


3 копии

Голем интерес за имунизација на регионалниот пункт во штипската сала „Јордан Мијалков” – за четири дена првата доза од кинеската вакцина „Синофарм” ја примиле ...
| | веќе видена | слични

Дијана Коцева-Миланова, лекар на вакциналиот пункт во салата „Јордан Мијалков", вели дека потрошени се и 2000 вакцини во пунктовите на здравствените домови во ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 8. мај 2021 (InPress) – Граѓаните кои периодов наназад ги примиле двете дози од некоја од вакцините, ќе добијат сертификат за вакцинација кој ќе го ...
| | веќе видена | слични

Излезот од пандемијата и враќањето во нормалниот живот е во масовната имунизација. Треба да бидеме среќни што имаме достапни вакцини и сите што поскоро да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сертификатите за примена вакцина против ковид-19 по барање може да се подигнат од матичен лекар или од вакцинален пункт, велат од Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 363 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче ќе прими кинеска вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: