Пристигнаа кинеските вакцини, Филипче ќе се вакцинира следната недела за да даде личен пример


Со пристигање на вкупно 200.000 вакцини на „Синофарм“, по велигденските празници и официјално ќе започне масовна имунизација на населението. Граѓаните треба да ...
| | веќе видена | слични

Се изготвуваат списоците за вакцинација за пациентите кои се со трансплантација и оние кои одат на дијализа – потврдуваат од министерството за здравство. Но, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за здравство информира дека заклучно со вчера во цела држава вакцинирани се 97.004 граѓани, а преку веб-платформата „ vakcinacija.mk “ за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Голем интерес за имунизација на регионалниот пункт во штипската сала „Јордан Мијалков” – за четири дена првата доза од кинеската вакцина „Синофарм” ја примиле ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 118.984 дози вакцини, а ревакцинирани се 21.890 граѓани. Вчера вкупно се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дијана Коцева-Миланова, лекар на вакциналиот пункт во салата „Јордан Мијалков", вели дека потрошени се и 2000 вакцини во пунктовите на здравствените домови во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во државата вкупно се аплицирани 118.984 дози вакцини, а ревакцинирани се 21.890 граѓани. Со последните бројки, 32% од населението над 70 години имаат примено ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 363 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 96 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 101 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пристигнаа кинеските вакцини, Филипче ќе се вакцинира следната недела за да даде личен пример

Од:
До кого (е-маил):
Порака: