Полицијата пронајде хероин во домот на 44-годишен стружанец

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против П.К.(32) од Прилеп и правно лице, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама при добивање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 45-годишен гостиварец со иницијали Ш.А., поради сомнение за сторено кривично дело – непостапување според ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Десет лица од кои деветмина од Битола и еден од Скопје добија кривични пријави бидејќи, полицијата ги затекнала во затворен простор, без маски и без почитување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.Б.(31), Н.М.(32), Н.М.(35) и Б.А.(23), сите од с.Боговиње, Тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава против едно физичко лице во својство на одговорно лице и ...
| | веќе видена | слични

Управата за финансиска полиција поднесе три кривични пријави против две физички и едно правно лице оти три години, без дозвола, полнеле вода и ја продавалe ...
| | веќе видена | слични

Четворица фудбалери на фудбалскиот клуб Дрита од тетовското село Боговиње добија кривични пријави за насилство, откако нападнале тренер и член на стручниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 384 | | | веќе видена

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 315 | | | веќе видена

За европската перспектива и бугарското вето, но и грчката поддршка, за Договорот од Преспа, како и за односите со поранешниот и актуелниот премиер на Грција, ...
сите 518 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Бројките покажуваат стивнување на епидемијата со коронавирусот. Вчера од направени 3.108 тестирања само 198 биле позитивни, што е шест отсто од тестираните. ...
сите 454 | | | веќе видена

Дијана Коцева-Миланова, лекар на вакциналиот пункт во салата „Јордан Мијалков", вели дека потрошени се и 2000 вакцини во пунктовите на здравствените домови во ...
сите 170 | | | веќе видена

Министерот за здравство на Хрватска, Вили Берош, денеска вакцинира граѓани на Саемот во Загреб. Тој е таму од осум часот изутрина и активно учествува во ...
сите 368 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата пронајде хероин во домот на 44-годишен стружанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: