Заев: Уште кога ме избраа премиер реков викенд не работам, со возење мотор ги полнам батериите


Премиерот Зоран Заев денес даде одговор на критиките на опозицијата дека два викенди по ред заедно со министерот за здравство Венко Филипче возат мотори во ...
| | веќе видена | слични

Непотизмот од страна на министерот за здравство, Венко Филипче продолжува. И покрај низа скандали кои што се обелоденија во јавноста, деновиве излезе на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата која не стигна навремено да обезбеди вакцини против kовид-19 за граѓаните, а мал број вакцини обезбеди од Србија, која ги отвори границите за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за Здравство, Венко Филипче, заедно со Владата, со широкоградност кон граѓаните на Србија сака да го покрие негобиот срам и неспособност за ...
| | веќе видена | слични

Соопштение на Коалицијата Алијанса за Албанците-АлтернАтивА во врска со најавата на министерот за здравство, Венко Филипче за бесплатната атарина за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Масовната вакцинација на населението во Македонија е само во изјавите и главата на Венко Филипче. За каква масовна имунизација зборува Филипче кога вчера ...
| | веќе видена | слични

Масовната вакцинација на населението во Македонија е само во изјавите и главата на Венко Филипче , соопшти денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ. За каква масовна ...
| | веќе видена | слични

За каква масовна имунизација зборува Филипче кога вчера пристигнаа 10 илјади дози вакцини, а пријавени се повеќе од 160 илјади граѓани за вакцинација? Но, ...
| | веќе видена | слични

Со изградба на модуларни болници се доцнеше околу 6 месеци, имено министерот за здравство, Венко Филипче ветуваше дека модуларните болници ќе бидат изградени ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ од почетокот на пандемијата со коронавирусот се однесува неодговорно, деструктивно и опасно по здравјето, шири невистини, страв и паника, одмага, ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата со поголем опсег влегува во приватниот сектор. Текстилни компании, фирми од различни дејности и сектори треба да направат списоци на вработени ...
сите 408 | | | веќе видена

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 153 | | | веќе видена

Легендарниот напаѓач на Манчестер сити, Серхио Кун Агуеро се извини за скапото промашување на пеналот против Челси на „Етихад“ во саботата, кој ако го ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Уште кога ме избраа премиер реков викенд не работам, со возење мотор ги полнам батериите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: