Ново поскапување на горивата, второ неделава

11 копии
6 копии
2 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски нема повеќе ништо, целиот свој имот го префрлил на име на неговите малолетните деца. На нивно име се ...
сите 275 | | | веќе видена

Основниот кривичен суд во Скопје го прифати предлогот на Јавното обвинителство и на останатите две лица опфатени со истрагата за набавка на софтвер, им ...
сите 176 | | | веќе видена

Фото: ММС Дваесетгодишната Верче Белчовска денеска беше погребана откако нејзиното семејство дозволи да се донираат нејзиното срце, двата бубрези и дел од ...
сите 217 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 203 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче по утринскиот состанок со директорите на ковид центрите посочува дека постепено се намалува бројот на приемите на болните ...
сите 369 | | | веќе видена

Откако неодамна во јавноста, група граѓани, жители на Градски Ѕид, најавија тужба пред судот во Стразбур за најавената градба на комплексот спроти Холидеј Ин, ...
сите 298 | | | веќе видена

Се чини дека претстои правна битка која допрва претстои во еден широк фронт на обете страни, а еден правен експерт од Германија тврди дека од правен аспект ...
сите 202 | | | веќе видена

Спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип ќе биде местото за масовна вакцинација на жителите од истокот. Салата денес е под клуч, но од Здравствениот дом велат ...
сите 193 | | | веќе видена

Турскиот криминалец Седат Пекер минатата година бил на свадбата на синот на претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ, пишува весникот „Vjesti“. До септември ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново поскапување на горивата, второ неделава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: