Муцунски: Потребна е итна седница на Собранието на која ќе се дискутира единствено за законите поврзани со економска помош


Со волја на мнозинството седница на Собранието за законите поврзани со економската помош може да се закажи уште денес, е друго е демагогија и дневна политика, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На Собранието ќе му биде потребно уште време за да ги донесе трите закони од петиот пакет антикризни мерки за Ковид-19, бидејќи пратеничката група на Алијанса ...
| | веќе видена | слични

На Собранието сепак ќе му треба време да ги одобри трите закони од петтиот антикризен пакет за Ковид-19, бидејќи пратеничката група на Алијансата за Албанците ...
| | веќе видена | слични

За време на вчерашната Комисија за финансирање и буџет, коалицијата Алтернатива и Алијнса на Албанците доставија над 3000 амандмани во врска со новиот пакет ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Пратеничката група на Алијанса на Албанците и Алтернатива ја реализира најавата и достави 3.000 амандмани на трите закони од петиот пакет антикризни мерки за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На вечерашната седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет, претседателот на ова собраниско тело Тимчо Муцунски, информирал дека се поднесени ...
| | веќе видена | слични

Алијанса за Албанците и Алтернатива ќе поднесат над 3.000 амандмани на антикризните закони со кои треба да се даде зелено светло за државната помош за бизнисот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски: Потребна е итна седница на Собранието на која ќе се дискутира единствено за законите поврзани со економска помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: