Неизвесно гласањето на петтиот пакет економски мерки во Собранието, законите блокирани со над 3.000 амандмани


За време на вчерашната Комисија за финансирање и буџет, коалицијата Алтернатива и Алијнса на Албанците доставија над 3000 амандмани во врска со новиот пакет ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Може секој да си дозволува да игра за политички причини со бројките. Не е во ред да ни треба дијаспората кога треба да не гласаат, а да не ни треба кога ни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По лидерската средба меѓи лидерите на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и СДСМ Зоран Заев се уште не стивнуваат реакциите од постигнатиот договор. Како што ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вчерашното гостување на ТВ 21 рече дека сите опции се отворени во врска со предвремените парламентарни ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата ќе го признае само резидентното население во Македонија. Оваа информација вчеравечер на ТВ 21 ја сподели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 508 | | | веќе видена

Тетовската полиција денеска приведе уште две лица поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа насилно да поминат преку ...
сите 148 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 174 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 297 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неизвесно гласањето на петтиот пакет економски мерки во Собранието, законите блокирани со над 3.000 амандмани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: