Како е можна деблокадата на законодавниот дом?


8 копии

Џафери и Реџепи во дуел за немањето на паркинг место кој ги спречи пратениците од Коалицијата Алијанса и Алтернатива навреме да стигнат за да се пријават за ...
| | веќе видена | слични

Откако продолжи собраниската седница за измените и дополнувањата на Законот за попис, со којшто се предвидува одложување на пописот за септември, и измени и ...
| | веќе видена | слични

Денешната закажана собраниска седница каде точка на дневен ред е одложување на пописот, е прекината поради барањето на координаторот на пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека Парламентот денеска или утре ќе ги донесе измените и дополнувањата на Законот за попис за негово одлагање за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 378 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како е можна деблокадата на законодавниот дом?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: