Алијанса и Алтернатива со над 3.000 амандмани на антикризните закони


Алијанса за Албанците и Алтернатива ќе поднесат над 3.000 амандмани на антикризните закони со кои треба да се даде зелено светло за државната помош за бизнисот ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Собранието ја почна постапката за одложување на пописот, што би се одржал од 5 до 30 септември. Пратениците вчера ја изгласаа потребата од донесување на ...
| | веќе видена | слични

Пратениците во Собранието ја започнаа постапката за одложување на пописот. Измените на Законот за попис добија поддршка во Комисијата за европски прашања, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Собранието доцна попладнево заврши комисиската расправа по Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за попис на населението, домаќинствата и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села во „ Патот кон … “ на Алсат изјави дека никогаш нема да дозволи да се прави политика за Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѝ се заблагодарив на амбасадорката Брнз за неодамнешниот извештај на Стејт департментот на САД за практикита на човековите права во Македонија при решавање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерите, за среќа на граѓаните, постигнаа договор за одблокирање на Собранието, покрај законите што се дел од економскиот пакет, беа блокирани и многу други ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието доцна попладнево Комисијата за европски прашања ја заврши расправата по Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за попис. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 378 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса и Алтернатива со над 3.000 амандмани на антикризните закони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: