Пакетот антикризни закони блокиран, коалицијата Алијанса/Алтернатива достави 3.000 амандмани


На Собранието сепак ќе му треба време да ги одобри трите закони од петтиот антикризен пакет за Ковид-19, бидејќи пратеничката група на Алијансата за Албанците ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека Парламентот денеска или утре ќе ги донесе измените и дополнувањата на Законот за попис за негово одлагање за ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Собранието ја почна постапката за одложување на пописот, што би се одржал од 5-ти до 30-ти септември. Пратениците вчера ја изгласаа потребата од донесување на ...
| | веќе видена | слични

Откако Алијансата за Албанците и Алтернатива блокираат сѐ можно во Собранието и го запреа узвојувањето на законодавството, денеска интервенираа САД преку ...
| | веќе видена | слични

Пратениците во Собранието ја започнаа постапката за одложување на пописот. Измените на Законот за попис добија поддршка во Комисијата за европски прашања, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Собранието доцна попладнево заврши комисиската расправа по Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за попис на населението, домаќинствата и ...
| | веќе видена | слични

Ѝ се заблагодарив на амбасадорката Брнз за неодамнешниот извештај на Стејт департментот на САД за практикита на човековите права во Македонија при решавање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тетовската полиција денеска приведе уште две лица поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа насилно да поминат преку ...
сите 118 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 315 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 255 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пакетот антикризни закони блокиран, коалицијата Алијанса/Алтернатива достави 3.000 амандмани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: