Не се знае кога ќе се реализира гласањето за пакетот антикризни закони за Ковид-19, поднесени над три илјади амандмани


На Собранието ќе му биде потребно уште време за да ги донесе трите закони од петиот пакет антикризни мерки за Ковид-19, бидејќи пратеничката група на Алијанса ...
| | веќе видена | слични

Џафери и Реџепи во дуел за немањето на паркинг место кој ги спречи пратениците од Коалицијата Алијанса и Алтернатива навреме да стигнат за да се пријават за ...
| | веќе видена | слични

Откако продолжи собраниската седница за измените и дополнувањата на Законот за попис, со којшто се предвидува одложување на пописот за септември, и измени и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денешната закажана собраниска седница каде точка на дневен ред е одложување на пописот, е прекината поради барањето на координаторот на пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 806 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изразува длабока згрозеност од обидите на Алијансата за Албанците да ја скрие нејзината рака и преку протести да ја ...
сите 134 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 253 | | | веќе видена

Сево ова кое деновиве се случува дава силна потврда на она кое постојано го повторувам дека нема држава се додека полтрони и лигуши се на високи позиции во ...
| | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се знае кога ќе се реализира гласањето за пакетот антикризни закони за Ковид-19, поднесени над три илјади амандмани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: