Филипче пак ќе набавува вакцини,сега ќе носи Астра Зенека

2 копии
3 копии

Сакам да ги уверам граѓаните дека буквално секоја вакцина која што е сега присутна или допрва ќе влегува во нашата земја ќе биде безбедна за користење, порача ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес конференција истакна дека дефинитивно би се вакцинирал со вакцината на „АстраЗенека“. „Имајќи предвид ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека тој лично би се вакцинирал со вакцината на АстраЗенека иако во јавноста се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцините од „Астра Зенека“ се очекува да стигнат на 31-ви март и 15-ти април, додека кинеските вакцини на 31-ви март, соопшти вчера министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче пак ќе набавува вакцини,сега ќе носи Астра Зенека

Од:
До кого (е-маил):
Порака: