Бесими: Јавниот долг во функција на економскиот раст


3 копии

Имајќи ја предвид социјално-економската состојба како резултат на пандемијата и со цел исполнување на потребите на своите корисници, ЈП Водовод и канализација ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ЈП „Водовод и канализација“ –Скопје донесе одлука за исплата на заостанатите долгови без пресметка на камата за задоцнето плаќање. Ова, како што појаснуваат од ...
| | веќе видена | слични

„Јас оваа Влада стално ја критикувам во поглед на економските политики, но во врска со еврообврзницата ќе ја пофалам. Оваа камата што се доби е навистина ...
| | веќе видена | слични

Парите од новото задолжување се земени -клучно е како ќе се менаџираат, односно трошат во време кога сеуште постојат ризици поради здравствено-економската ...
| | веќе видена | слични

Според сите економисти, според сите студии и организации најмногу во пандемијата настрадаа оние што се најзагрозени, најслабите, најранливите. Тоа се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

При издавањето на државни хартии од вредност, трошокот треба да биде помал од бенефитот кој ќе го продуцира, односно идните стапки на раст на бруто-домашниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 364 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Марјан Ѓуровски, објаснува какви се сега шансите на земјава за решавање на спорот со Бугарија, со цел да добиеме зелено светло за ...
сите 518 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат проблем што се води неселективна борба против корупција, имаат проблем што процесот на имунизација се одвива непречено, имаат ...
сите 145 | | | веќе видена

Рано утрово во Македонија од Централноафриканската Република пристигна македонскиот потполковник кој има симптоми на коронавирус. Веднаш бил сместен на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Јавниот долг во функција на економскиот раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: