Јовановиќ: Каматата што се доби на еврообврзницата е навистина добра

„Јас оваа Влада стално ја критикувам во поглед на економските политики, но во врска со еврообврзницата ќе ја пофалам. Оваа камата што се доби е навистина ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата верува дека пратениците ќе имаат доблест на 23 март да ја изгласаат потребата од донесување на законите од петтиот антикризен пакет за тој што поскоро ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вечерва во емисијата „24 Анализа“ гостуваше Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој што говореше за петтиот пакет на мерки при што посочи дека е загрижен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обичните граѓани оваа новина на министерството на финансии не ги интересира, нема да гледаат секоја минута промени на бројки во Буџетот и расходите. Факт е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во своето гостување во 24 анализа, вицепремиерот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи посочи дека граѓаните од сега ќе имаат увид во секоја бројка која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По првпат ние како Влада имаме среднорочна стратегија за развој и среднорочно планирање на буџетот и со двата параметри некаде веќе четвртата година ние би ...
| | веќе видена | слични

Денес Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ гостуваше во емисијата „24 анализа“ каде што посочи дека државата поради што не успеа да набави вакцини за ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во емисијата „24 анализа“, проф. Трајко Славевски рече дека туризмот и угосителството се најпогодени од пандемијата затоа што таму се шири ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 364 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Марјан Ѓуровски, објаснува какви се сега шансите на земјава за решавање на спорот со Бугарија, со цел да добиеме зелено светло за ...
сите 518 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат проблем што се води неселективна борба против корупција, имаат проблем што процесот на имунизација се одвива непречено, имаат ...
сите 145 | | | веќе видена

Рано утрово во Македонија од Централноафриканската Република пристигна македонскиот потполковник кој има симптоми на коронавирус. Веднаш бил сместен на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановиќ: Каматата што се доби на еврообврзницата е навистина добра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: