Меџити вели дека Албанците на пописот ќе бидат над 25 отсто


9 копии

Францускиот демохристијански весник „Ла кроа“ во опширна статија се осврнува на идниот попис во Северна Македонија. Пописот, што не се одржуваше 19 години ...
| | веќе видена | слични

Иван Јорданов, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што мисли народот“, зборуваше за актуелната тема поврзана со пописот каде посочи дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Социјалдемократскиот сојуз појасни дека новиот комбиниран модел на попишување во еден дел го вклучува и електронскиот попис, со што ќе се добијат прецизни и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се сретна со директорот на државниот завод за статистика, Апостол Симовски, и заменик-директорот Илми Селами. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Илми Селами, заменик-директорот на Заводот за статистика, вели дека во Законот за попис е предвидено и тој да го стави потписот на статистичката операција ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата продолжува со апелите пописот закажан за април да биде одложен. Од ВМРО-ДПМНЕ за „Слободен печат“ брифираат дека во најкус можен рок ќе ги повикаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Државниот завод за статистика, институциите се подготвени и имаат капацитет да спроведат успешен попис и тој оваа година ќе спроведе со нова методологија која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Како што информираа попладнево од Кривичнот суд, прифатена е жалбата на ЈО и донесена е одлука поранешниот генерален секретар да биде испратен во притвор во ...
сите 298 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

200 илјади дози од кинеската вакцина до 28 април ќе пристигнат во државата. Подготвуваме спортски сали за вакцинирање во Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, ...
сите 269 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити вели дека Албанците на пописот ќе бидат над 25 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: