Меџити вели дека Албанците на пописот ќе бидат над 25 отсто


9 копии

Францускиот демохристијански весник „Ла кроа“ во опширна статија се осврнува на идниот попис во Северна Македонија. Пописот, што не се одржуваше 19 години ...
| | веќе видена | слични

Иван Јорданов, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што мисли народот“, зборуваше за актуелната тема поврзана со пописот каде посочи дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Социјалдемократскиот сојуз појасни дека новиот комбиниран модел на попишување во еден дел го вклучува и електронскиот попис, со што ќе се добијат прецизни и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се сретна со директорот на државниот завод за статистика, Апостол Симовски, и заменик-директорот Илми Селами. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Илми Селами, заменик-директорот на Заводот за статистика, вели дека во Законот за попис е предвидено и тој да го стави потписот на статистичката операција ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата продолжува со апелите пописот закажан за април да биде одложен. Од ВМРО-ДПМНЕ за „Слободен печат“ брифираат дека во најкус можен рок ќе ги повикаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Државниот завод за статистика, институциите се подготвени и имаат капацитет да спроведат успешен попис и тој оваа година ќе спроведе со нова методологија која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 481 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

Порасна бројот на хоспитализирани пациенти поради коронавирусот, а најголем број има во Скопје, Прилеп и Куманово. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во ...
сите 427 | | | веќе видена

На вчерашниот протест кој го организираа роднините на осудените во „Монструм“ се повредени вкупно 11 полицајци. Веднаш по протестот МВР јави дека бројот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити вели дека Албанците на пописот ќе бидат над 25 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: